EXPO2020

Svetová výstava EXPO2020 aktuálne prebiehajúca v Dubaji (UAE). Pýši sa tými najlepšími inováciami z celého sveta, môžete tam nájsť 192 krajín z celého sveta. Táto výstava začala 1.10.2021 a bude trvať až do 31.3.2022.Každý deň tam prebieha jedinečný program, ktorý je aktualizovaný aj v EXPO2020 app.

A teraz trochu praktických rád 🙂 My sme boli na výstave od rána do 2 noci (pretože sme chceli vidieť program s dronami). Musím priznať, že ten čas prešiel veľmi rýchlo, keďže sa tam nachádza veľmi veľa atrakcií. Ideálne je stráviť na EXPO2020 aspoň 2, ideálne 3 dni.

Navštívili sme pavilóny, ktoré nás počas dňa oslovili, pár z nich sme si našli na Google. Kvôli pandemickej situácii púšťali do vnútra obmedzený počet ľudí, pri niektorých pavilónoch sme museli čakať v rade. Za mňa jeden z najzaujímavejších pavilónov, bol pavilón mobility. Ak tam budete, odporúčam pozrieť.


Do tzv. EXPO passportu si viete zbierať pečiatky z každej krajiny, ktorú ste navštívili, táto knižka slúži ako suvenír. Tieto „passporty“ viete kúpiť pri vstupe do areálu.

Ceny vstupeniek sú rôzne, viete ich dostať od leteckých spoločností či mobilných operátorov zadarmo. Študenti z celého sveta majú vstup zadarmo, ja som ukázala len ISIC a dali mi voľný vstup na 6 mesiacov.
Cena lístka pre dospelú osobu je od 10€/deň/osoba, závisí to od dňa a možnej akcie v daný deň.
Kúpiť ich môžete na webe, v aplikácii EXPO2020 alebo pri vstupe na mieste.

Na fotke nie je celá mapa EXPA2020, no môžete vidieť rozdelený areál medzi časť: Sustainability (udržateľnosť), Mobility (mobilita) a Opportunity (príležitosť). Slovensko sa nachádza v modrej časti – Mobility.

Tie najhlavnejšie informácie môžete nájsť priamo na stránke EXPO2020 alebo Google, ktorý odpovedá na tie najrôznejšie otázky 🙂

with love S.