POSITANO

Malé historické mestečko rozpresterajúce sa na pobreží Amalfi, to je pre mňa Positano. Som si istá, že väčšina z nás sa s týmto názvom (alebo fotkou) stretla. Posledné roky zažíva menší „boom“ a patrí medzi najnavštevovanejšie miestá v Európe. Taktiež sa zaradzuje medzi najkrajšie mestá v Európe.

Na našej ceste Kampániou sme Positano (Amalfi Coast) navštívili na jeden deň. Kampániu sme naplánovali na týždeň, kde ste stihli navštíviť Neapol – zahliadli sopku Vezuv – Sorrento (a okolie) – Amalfi Coast – a nakoniec Capri. Takýto plán návštevy miest odporúčam, vopred upozorňujem na tisíce krokov denne, no uvidíte množstvo nezabudnuteľných talianských krás.

Taktiež odporúčam navštíviť tieto miesta mimo sezóny (marec-jún, september-november). Za mňa najideálnejší mesiac na cestovanie po Európe je október, každá cesta bola zatiaľ skvelá. Mám rada, ak zažijem danú krajinu nepreplnenú turistami a navyše s veľmi príjemným počasím a teplým morom.

Vec, ktorá ma po príchode do Kampánie prekvapila bol jazyk. Minimum ľudí vedelo anglicky a ja som sa musela dohovoriť s mojou veľmi začiatočníckou taliančinou. No všetko sme zvládli s prehľadom. Bola to príjemná skúsenosť a tak som sa utvrdila zas a znova v názore, koľko jazkov vieš, toľkokrát si človekom. 🙂

with love S.