BARCELONA

Hlavné mesto Katalánska, druhé najväčšie mesto Španielska, leží pri Stredozemnom mori, Barcelona. V dnešnej dobe je mesto priaznivo spojené s celou Európou, na medzinárodné letisko El Prat priletíte z celej Európy, výhodné letenky nájdete hlavne mimo sezóny.

Cestovanie mimo sezóny mám veľmi rada, okrem nižších cien je v meste podstatne menej turistov, zažijete pravú atmosféru okolia. Taktiež teploty sú prijateľnejšie a pláže sú voľné.
Ak radi ležíte na pláži, odporúčam mesiac september/október, kedy je teplé more, menej ľudí a nižšie ceny. V máji/júni to tiež nie je najhoršie, no more je ešte studené. Podmienky častokrát závisia od krajiny, do ktorej cestujete.

Barcelona, moje obľúbené španielske mesto. Cítila som sa tam veľmi príjemne. Uvoľnená atmosféra v meste, ako to v južanských krajinách býva zvykom, chutné jedlo, historická architektúra a veľa kúzelných miest.
La Sagrada Familia alebo chrám svätej rodiny, pre mňa dychvyzražajúce dielo, každá strana stavby je jedinečná a stavbou odlišná. Architektom je Antoni Gaudí, umelec, ktorý postavil viac stavieb v Barcelone. Do jeho tvorby patrí aj Casa Mila, Casa Battlo, Casa Vicens, Park Guell a iné.
Z Park Güell máte krásny výhľad na celé mesto, no zvážte, trochu vyšší vstup. Ak nie ste maniak na umenie, neodporúčam ísť dovnútra.
V letných mesiacoch sa môžte tiež vyviesť lanovkou z prístavu na Montjuïc, kde je príjemné prostredie. Odtiaľ prejsť na Placa d’Espanya, populárnu nákupnú ulicu La Rambla.
Nemali by ste vynechať ani Mercado de la Boqueria, tradičný španielský trh, na ktorom majú najlepšie smoothie! Fanúšikovia futbalu, ale aj nefanúšikovia, by nemali nechať ujsť futbalový štadión Camp Nou.
Nakoniec sa prejsť po slávnej Barceloneta beach a ochutnať typické španielske jedlá ako: paella, tortilla española, patatas bravas, chorizo, polievku gazpacho či dezert churros.

with love S.