MADEIRA

Madeira, portugalský ostrov v Altlantickom oceáne, ktorý ma prekvapil svojou rozmanitosťou. Zaradil sa medzi moje druhé najobľúbenejšie miesto, ktoré som navštívila. Prvé miesto je stále obsadené Islandom.

Na letisko Funchal sme prileteli z Bergama (Taliansko), kde sme si urobili jednodňový výlet a následne sme pokračovali na Madeiru, kde sme strávili 6 dní. Ak chcete prejsť celý ostrov, odporúčam zostať na Madeire 5-6 dní. Ostrov má rozlohu 801 km², patrí medzi menšie, no zároveň jeho kľukaté cesty, vám niekedy zaberú dosť času dostať za z bodu A do bodu B, preto je potrebné si jednotlivé trasy vopred naplánovať.

Ostrov sme si rozdelili do viacerých častí, ráno si pozreli počasie na jednotlivých častiach ostrova a išli objavovať tú oblasť, kde bolo najlepšie počasie. Aj keď sa počasie na ostrove rýchlo mení, nám počasie vyšlo a mali sme na ostrove príjemné aprílové niekedy až augustové teploty. Taktiež odporúčam zbaliť si veci do tepla, dažďa či vetra.

Ubytovanie sme hľadali na juhu/ juhovýchode ostrova. Vybrali sme si oblasť Câmara de Lobos v hoteli Quinta do Estreito. Hotel mal veľmi chutné raňajky, príjemné izby s balkónom, bol čistý, zároveň disponoval bazénom a saunou a samozrejme aj príjemnou polohou. Čo ma najviac prekvapilo bolo množstvo nemeckých turistov, ktorých bola v hoteli väčšina. Cena za noc sa líši v jednotlivých mesiacoch, no my sme zaplatili 32€/noc.

Ako na väčšine ostrovov aj tu si na premiestňovanie potrebujete požičať auto. Na väčšinu najkrajších výhľadov a miest autobusy nejazdia alebo jazdia vo veľmi obmedzenom množstve, čo by vás obmedzovalo. Preto je najlepšou možnosťou si požičať auto. Požičanie auta v apríli stálo cca 200€ na 6 dní (+palivo cca 120€). Odporúčam si auto zabookovať vopred, v letných mesiacoch sa môže stať, že voľné auto nenájdete.

Takmer všetky miesta, ktoré sme na Madeire navštívili, si môžete pozrieť v tomto videu.

Verím, že ste sa dozvedeli potrebné informácie na návštevu tohto ostrova. Určite nezabudnite pozrieť na Instagrame môj výber story z Madeiry, v prípade akýchkoľvek otázok ma viete kontaktovať na mojom Instagrame či prostredníctvom kontaktného formulára na blogu.

with love S.