OURA RING

21. storočie mi dá občas trochu zabrať. Myslím to v zmysle technológií, ktoré idú vpred raketovou rýchlosťou. Vždy s údivom sledujem technologické novinky, ktoré prichádzajú na trh a taktiež rozmýšľam, čo ešte môže prísť.

Oura ring je inteligentný prsteň, ktorý vám meria váš spánok a aktivitu,
tzv. sleep and activity tracker.
Používam ho už viac ako mesiac, no na recenziu som si chcela nechať čas, aby som ho dôkladne oskúšala a napísala jeho pozitíva a negatíva.

Veľmi rýchlo som si zvykla na jeho nosenie, vôbec mi pri práci neprekáža, je vodeodolný, takže si môžete ruky umývať, aj keď ho máte na prste. Oura dokonca uvádza, že s ním možete šnorchľovať či potápať do určitej hĺbky.
Veľmi dôležité je si zvoliť správnu veľkosť prsteňa a prst, na ktorom ho budete nosiť.

Oura je fínsky startup, ktorý bol založený v roku 2013. Firma má aktuálne 116 zamestnancov a množstvo ocenení za ich produkty.
Oura ring prešiel viacerými fázami vývoja a menil sa aj jeho výzor. Aktuálne vyzerá veľmi elegantne. V ponuke je okrem strieborného aj čierny alebo verzia s diamantmi.

Mňa osobne prekvapila jeho hmotnosť. Je vyrábaný z high-tech keramickej zmesi Zirconia (oxidu zirkoničitého ZrO2), preto je veľmi ľahký.

Po viac ako mesiaci používania som s produktom veľmi spokojná, miestami prekvapená, koľko informácií vie o mojoj tele. Medzi pozitíva patrí dlhšia výdrž batérie (v porovnaní s inými zariadeninami, ako Fitbit či Apple watch, ktoré treba nabíjať každý deň), pomerne presné meranie hodnôt (nasvedčujú tomu výskumy), prehľadná aplikácia, ktorá objasní každú hodnotu a dá k nej vysvetlenie, aby tomu užívateľ rozumel.
Keďže je Oura ring predovšetkým zariadenie na meranie spánku, grafy znázorňujú spánok veľmi podrobne. Nájdete tam váš hlboký, ľahký či rem spánok. Čas, kedy ste zaspali a vstali. Z toho vyplývajúcu dĺžku spánku, ale aj čas trávený v posteli.
Medzi zaujímavé funkcie patrí HRV (heart rate variability), meranie variability srdcového rytmu, toto zariadenie to meria veľmi podrobne. Aj z týchto informácií vie upozorniť na pricházajúcu chorobu, ktorá je rozpoznaná na základe teploty tela.

Medzi negatíva by som zaradila pridávanie si športovej aktivity do aplikácie, lebo samotný Oura ring nerozozná, aký typ športu vykonávate. Taktiež merania nie sú so 100% presnosťou.

Vo fotogalérií môžete vidieť ako prebieha kúpa prsteňa:

Pred doručením ozajstného „Oura ringu“ vám príde najprv tzv. sizing kit. Je to krabička s ôsmimi umelými prsteňmi. Vy si tak vyberiete správnu veľkosť, aby prsteň dokonalo sedel. Nosenie sa odporúča na prsteníku alebo prostredníku.

Veľkosť následne schválite vo vašej objednávke. Prsteň by mal prísť do 2 týždňov.

Takto vyzerá krabička po otvorení. Prsteň je nasadený vo svojej nabíjačke. Táto čierna nabíjačka má kábel s usb koncom, umožňuje to veľmi jednoduché a rýchle nabíjanie (trvajúce 30-60 minút). Ja osobne oceňujem aj nabíjanie cca raz za 7 dní.

S prsteňom robím takmer všetky aktivity. Veľmi dobre sa s ním cvičí vo fitku, behá či boxuje. S boxovaním som ale opatrná, skúsila som to len raz, mám obavy či tie silné údery nepoškodia prsteň.

Na nasledujúcoch obrázkoch sú merania z aplikácie Oura. Nájdete tu veľmi veľa grafov. Od krokov, ktoré ste v daný deň urobili, kalorií, teplotu tela, informácie o vašom spánku až po srdcovú frekvenciu, ktorá je znázornená v grafoch.
Oura vám taktiež ukáže každý deň vašu „pripravenosť“ do dňa. Tá vyplýva predovšetkým z vášho spánku a aktivity, ktorú ste vykonali predchadzajúce dni. Zahŕňa to aj meranie srdcovej frekvencie, ktorá tiež posôbí na všetky výsledky merania.

Prvý obrázok znázorňuje spánok, kedy ste išli predchadzajúci deň spať a kedy ste vstali. Aplikácia vám vytvorí aj súhrné grafy za týždeň či mesiac a navrhne, v aký čas by ste mali ísť spať či vstávať.

Podľa mojích kíl, výšky či aktivity mi Oura navrhla môj denný výdaj kalórií, ktorý sa niekedy mení (napr. z 300 na 400 kcal denne).

Na druhom obrázku môžete vidieť, ako vám stúpa nočná teplota tela za niekoľko dní a Oura predpovedá, že s vaším telom nie je niečo v poriadku, pravdpodobne do niekoľkých dní príde choroba. Veľa ľudí to už potvrdilo v recenziách.

Toto zariadenie je určené najmä pre ľudí, ktorí chcú sledovať fungovanie svojho tela. Pomáha pri cvičení a zlepšovaní výkonu, ale môžete si ním zlepšiť aj celkové fungovanie tela.

Dúfam, že ste sa dozvedeli niečo zaujímavé zo sveta technológií, viac informácií o produkte nájdete na Oura stránke.

with love S.

4 komentárov k “OURA RINGPridajte vlastný →

Komentáre sú uzatvorené. Nie je možné pridávať ďalšie.

  1. Dobrý deň prosím Vás je nejaký zľavový kód na ten prsteň?? Dakujem Mia

  2. Dobrý deň,

    aktuálne neviem o žiadnom zľavovom kóde, aj ja som ho kupovala za plnú sumu.
    Napísala som im e-mail, aktuálne nemajú žiadne zľavy na ich produkty.

    Pekný deň
    Simona