CAPRI

Malý 10,4 km² talianský ostrov, no napriek tomu veľmi známy. Rozprestiera sa v Neapolskom zálive, najkratšie trasy na ostrov sú z Neapolu, Positana alebo Sorrenta, túto možnosť sme využili my. Samozrejme aj súkromnou loďou, vrtulníkom a podobne 🙂 Pri Capri vždy kotvia tie najdrahšie lode a ostrov navštevujú celebrity z celého sveta. Tento miesto bol menším zážitkom.

Ostrov Capri je rozdelené na dve časti: Capri a Anacapri. V časti Capri nepremávajú žiadne dopravné prostriedy, ani skútre. V Anacapri premáva autobusová doprava či taxíky, preto sa dostanete na každé miesto rýchlo. Jedinou nevýhodou ich autobusov (lepšie povedané minibusov) je, že sú veľmi malé, presnejšie zmestí sa tam 10-15 ľudí.
Uvediem príklad: stojíte na zastávke v rade, pre vami je 50 ľudí, to znamená, že sa odveziete v 3. autobuse. Spoje chodia pravidelne každých cca 15-20min., t.j. pôjdete o viac ako pol hodinu. V prípade, že máte odchod trajektu, či výlet na istú hodinu, treba byť opatrní s plánovaním cesty do prístavu Marina Grande.

Najvyšším vrcholom ostrova je Monte Solaro (589 m n. m.), odkiaľ sa môžete pozrieť na každú svetovú stranu. Na vrchol sa môžete vyviesť lanovkou, alebo si urobiť hodinovú túru.

Ak by som si mala vybrať len jedno miesto, ktoré sa oplatí navštíviť na Capri sú to Augustove záhrady.

Celosvetovo populárna reštaurácia s plážou La Fontelina. s výhľadom na Faraglioni.

Pohľad z Marina Piccola na ikonické kamenné monumenty Faraglioni (tal. komíny). Slnko tu zapadá pomerne skoro (okolo 4), pretože záliv obklopuje Mount Solaro. Preto odporúčam navštíviť toto miesto predpoludním.

V prístave Marina Grande sa nachádza najväčšia piesková pláž, na väčšine ostrova sú pláže zväčša kamenisté. No všetky z nich majú svoje čaro.

Nakoniec prikladám ešte odporúčanie navštíniť Capri z lode. V Marina Grande je množstvo agentúr/osôb, ktoré ponúkajú súkromné či skupinové zájazdy. My sme tento výlet nestihli, no verím, že to zrealizujeme pri druhej návšetve ostrova 🙂

with love S.