SANTORINI

Jesenné Santorini, to bol sen. Každý rok si „vysnívam“ pár destinácií a tajne dúfam, že všetko výjde a navštívim ich. Tento rok to bol Island a Santorini, ktoré sa aj splnili. Ktoré to budú v roku 2023?!

Ostrov Santorini sa nachádza v súostroví Kyklady, celý ostrov má 76,19 km², takže ho pokojne prejdete celý za 40 minút. My sme si požičali auto v požičovni pri letisku, bookli sme si ho v predstihu. Aj keď v jeseni s požičaním auta na Santorini nebýva problém, chceli sme mať istotu. V lete odporúčam booknúť auto na tomto ostrove v predstihu, môže sa stať, že sa vám všetky vybookujú.

Na Santorini sme leteli z Viedne, strávili sme tam 4 celé dni. Cestou späť sme mali let do Milána, kde sme strávili pár hodín a leteli do Bratislavy.

Čo nevynechať na Santorini:

  1. západ slnka v meste Oia (najkrajší západ je z „Castle of Oia“)
  2. pláže: Kamari, Red Beach, White Beach, Perissa, Paralia Beach
  3. mesto Imergovili a Fira
  4. západ slnka pri Akrotiri Lighthouse
  5. Ammoudi Bay – najstarší prístav využívaný v 19. – 20. storočí (vidieť ho aj z Oia Castle)
  6. *plavba loďou okolo ostrova
  7. *hotel San Antonio Suites

Hotel San Antonio Suites bol zážitkom sám o sebe, navštívila som viacero lepších hotelov v rôznych krajínach, no San Antonio na Santorini má u mňa špeciálne miesto. Dostali sme sa tam tak trochu náhodne, no už teraz viem, že pri každej návšteve Santorini to bude povinná zastávka.
Hotel je postavený „na skale“, v okolí nie je veľa iných hotelov, takže máte úplne súkromnie. Nevidíte davy turistov (ako napr. vo Fire či Oii). Nádherný dizajn, wellness, výhľad na východ a západ slnka, súkromie, pokoj, „infinity“ bazén, skvelé jedlo (nikdy sme nesedeli na raňajkách dlhšie ako v tomto hoteli), v októbri bol hotel skoro prázdny, za mňa dokonalé!

Viac zo Santorini a hotela San Antonio môžete vidieť na Instagrame @simgumanova (v záložke Santorini).

with love S.