IASAI

Jeden z mojich top podnikov v Bratislave a pokojne môžem napísať, že aj na Slovensku. Iasai je sesterskou reštaurácou FOU ZOO, ktorá zožala v Bratislave veľký úspech, no trochu trpí svojou lokáciou v Petržalke.
No Iasai ju skvelo vynahrádza na Hviezdoslavovom námestí. Sústredí sa na zážitkovú gastronómiu, jedlá sú inšpirované Áziou a musím povedať, že to robia dokonalo.

Jedlo: Ázijská kuchyňa, kvalitné suroviny a umenie na tanieri. Aj takto by sa dal opísať pár slovami Iasai. V menu môžete nájsť sushi boxy, kvalitný ramen, gyozu, bao žemličky, tatarák, vždy čerstvé ryby či denné menu a lá „sväté obedy“. Chuťovo ma z nášho menu oslovil aj krevetový Tom yum. Odporúčam!
Ako veľká milovníčka sladkého mi matcha veterníky a matcha tiramisu ulahodili na „prvý hryz“ a zaradili sa tak medzi moje najobľúbenejšie dezerty. Menu tvoria chuťovo veľmi zaujímavé dezerty, myslím, že milovníci sladkého si tam nájdu svojho favorita.

Prostredie: Nachádza sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Jeho lukratívne umiestnenie prispieva ku príjemnému prostrediu a vybookovaným rezerváciám.
Aktuálne ponúkajú možnosť online donášky, cez ich web alebo aplikáciu Bolt.


Cena: Kvalitné suroviny, zážitková gastronómia patria celosvetovo ku tým drahším. Inak to nie je ani v Iasai. Úprimne musím povedať, že do týchto zážitkov sa oplatí investvať! 🙂

Hodnotenie: 9,9/10

Ďakujem/e Iasai, že to nevzdávate a bojujete v ťažkých pandemicko-lockdownových časoch, robíte to skvele! Už sa teším/e, keď k Vám prídem/e znovu osobne.

with love S.