ŽIVOT

„Daj si pozor na to, čo si želáš, lebo sa ti to môže splniť“

A stalo sa… napríklad aj to, že tu teraz môžem písať a vy to čítate.
Som za to veľmi vďačná a šťastná, že sa s Vami môžem podeliť o moje zážitky. Niekoľko rokov som tužila cestovať, nebolo to ovplyvnené sociálnymi sieťami, blogmi a tak podobne. V mojom detstve sme mali internet doma až neskôr (cháp od 11-12 rokov). Už v detstve som vždy niekde chcela ísť, hoci na menší výlet.. a ostalo mi to až dodnes. Ibaže v dnešnej dobe máme to cestovanie o čosi ľahšie. Možnosti sa nám sypú z každej strany, máme návody ako cestovať, na čo si dávať pozor, kde čo hľadať, mapy v mobile, všetko je online od letenky, hotela po platbu.


Pamätám si, ako som si užila prvý let do Birminghamu. Bola som veľmi šťastná, bol to dlhoročný sen. V dnešnej dobe keď som letela desiatkami letov je tá radosť trochu odlišná, mám iné pocity ako prvýkrát. Veď to asi poznáte. Teraz sa skôr teším na krajinu, všetko, čo tam zažijem, uvidím a samozrejme ochutnám. Cestovanie je pre mňa aj oddych, kde nemyslím na každodennú rutinu, školu, prácu atď. no na druhej strane sa po výlete vždy teším naspať do „bežného života“.

Ak plánujete vycestovať do nejakej krajiny, ktorú som navštívila, môžete sa inšpirovať z mojich článkov, ku každému miestu píšem miesta čo vidieť, čo ochutnať ap.

Ak máte nejaké otázky, pokojne mi napíšte (správu v kontakte). Rada vám poradím, dodám nejaké tipy a inšpirácie. 🙂