LE MIAM

Patisserie Le Miam, ktorá doniesla kúsok Paríža do Bratislavy. Mám rada rozmanitosť kaviarní či reštaurácií. Hlavne tie, kde sa nápadom nekladú hranice. Táto je nadizajnovaná do posledného detailu, a k tomu s famóznymi dezertmi.

Jedlo: V ponuke nájdete vždy čerstvé tradičné francúzske pečivo a dezerty, ktoré sa pravidelne obmieňajú. Menu sa sústredí primárne na dezerty, nájdete tam aj kávu či čaj, no výber nie je veľmi široký.
Prostredie: Patisserie sa nachádza blízko Starého mesta v Bratislave, pri Americkom námestí a Medickej záhrade. Interiér je trochu menší, no neprekáža to.
Cena: Keďže sa produkty vyrábajú z kvalitných surovín (napr. vanilka je dovážaná z Madagaskaru), ceny sú vyššie. Podnik sa chcel zamerať na tzv. fine dining (zážitková reštaurácia), ktorá sa sústredí na výzor, vôňu a chuť jedla. Je zameraná na „vychutnanie“ si jedla, či „zážitok“ z jedenia. Preto sú produkty prepracovanejšie s vyššou cenou.
Obsluha: Veľmi milá a rýchla. Oceňujem pohár čistej vody hneď po príchode, čo by malo byť samozrejmosťou, no nie je v mnohých reštauráciách.

Hodnotenie: 7,5/10

Ak vás tento podnik zaujal a chceli by ste sa o ňom dozvedieť viac. Na platforme Spotify môžete nájsť podcast s majiteľkou Le Miam, ktorá hovorí o svojom zaujímavom živote, ale aj ako sa dostala od života letušky k cukrárstvu. Spotify podcast