LONDÝN

Metropola Spojeného kráľovstva, plná zaujímavosti, rôznych kultúr či chutí.. Londýn mám veľmi rada, mesto plné ruchu, kde si každý príde na svoje. Patrí medzi tie drahšie mestá, no v porovnaní s takým Parížom je o niečo lacnejší.
Na prehliadku Londýna potrebujete aspoň 2-3 dni, je to taký ideál, kde stihnete všetko potrebné a máte čas aj na nejaké londýnske múzeá či galérie. Odporúčam navštíviť British Museum, Natural History Museum, Národnú galériu na Trafalgar Square, Victoria and Albert Museum alebo Design Museum.. myslím, že každý si príde na svoje, možností je veľa.
V Londýne som bola trikrát a zakaždým som objavila nové zaujímavé miesta. Aktuálne je populárny Big Ben v rekonštrukcii, ktorá by mala skončiť v roku 2021. Určite by ste nemali vynechať známe pamiatky ako veľké koleso, z ktorého máte výhľad na celé mesto- London Eye , zdvíhací most Tower Bridge na rieke Temža, ktorý sa otvára trikrát za deň. Nenechajte si újsť ani sídlo britskej kráľovskej rodiny Buckinghamský palác, sídlo parlamentu Westminsterský palác, Tower of London (stredoveký hrad s korunovačnými klenotami), Millenuim Bridge cez ktorý prídete ku Katedrále sv. Pavla.
Londýn ponúka aj množstvo parkov, najväčší z nich je Hyde Park, Regent’s Park, Victoria Park, St James’s Park alebo Kensingtonské záhrady.

Pre milovníkov nakupovania a rušného života je tu Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus či Harrods.
Medzi moje obľúbené miesta patrí taktiež Sky Garden, najvyššie položená verejná záhrada v Spojenom kráľovstve, vidíte z nej na každú stranu mesta, zážitok stojí za to! Odporúčam si booknuť vstup pár dní vopred, väčšinou je vypredané. Gurmánskym zážitkom je aj Duck&Waffle reštaurácia, kde si chutné jedlo môžete vychutnať s výhľadom na mesto z 36. poschodia.
Londýnske reštaurácie sú drahšie, chutné jedlo môžete nájsť aj v čínskej štvrti- Chinatown alebo na street food marketoch. Medzi tie najznámejšie tradičké anglické jedlá patria fish and chips, anglické raňajky, bread and butter puding, yorkshire pudding, apple pie a mnoho ďalších.