PARÍŽ ♡

Mesto lásky či Eiffelova veža. Asi väčšine z nás sa toto mesto spája s týmito spojeniami. No toto miesto ponúka oveľa viac. V rozhovore s Francúzmi, ktorí nie sú obyvateľmi Paríža, som zistila, že oni hlavné mesto Francúzska nemajú v obľube. Vraj majú viacero dôvodov, hlavným je obyvateľstvo z celého sveta, ale aj špina, turisti, zhon či časté protesty. No nezabudli dodať, že mesto má skvelú atmosféru a nádhernú architektúru. A ja s nimi nemôžem nesúhlasiť.
Paríž som navštívila dvakrát, nepatrí k mojim najobľúbenejším mestám v Európe, ale má svoje čaro.
Na návštevu mesta vám stači tri dni. Stihnete si pozrieť základné pamiatky ako: Eiffelova veža (z ktorej výhľad stojí za to), Louvre múzem (nachádza sa tam Mona Lisa), Tulerijské záhrady, katedrálu Notre Dame (ktorá je v rekonštrukcii, po veľkom požiare), Víťazný oblúk so známou ulicou Champs-Élysées, baziliku Sacré-Cœur s krásnym výhľaodm na celé mesto, zámok Versailles (nachádzajúci sa ďalej od mesta), Pompidouovo centrum, Invalidovňu, Les Galeries Lafayette (zaujímavé nákupné centrum, z ktorého je pekný výhľad na mesto) a mnoho ďalších.
My sme sa po Paríži premiestňovali metrom, ktoré patrí k najstarším, najväčším a najrušnejším vo svete. Tiež odporúčam elektické kolobežky, prejdete veľkú časť mesta a vidíte okolie, narozdiel od metra.
Nakoniec nezabudnite ochutnať francúzske špeciality medzi ktoré patrí víno, syry, čerstvé croissanty, bagety, makarónky, palacinky či rôzne druhy dezertov, ktoré stoja za to.

with love S.