PARÍŽ ♡

Mesto lásky či Eiffelova veža. Asi väčšine z nás sa toto mesto spája s týmito spojeniami. No toto miesto ponúka oveľa viac. V rozhovore s Francúzmi, ktorí nie sú obyvateľmi Paríža, som zistila, že oni hlavné mesto Francúzska nemajú v obľube. Vraj majú viacero dôvodov, hlavným je obyvateľstvo z celého sveta, ale aj špina, turisti, zhon či časté protesty. No nezabudli dodať, že mesto má skvelú atmosféru a nádhernú architektúru. A ja s nimi nemôžem nesúhlasiť.
Paríž som navštívila dvakrát, nepatrí k mojim najobľúbenejším mestám v Európe, ale má svoje čaro.
Na návštevu mesta vám stači tri dni. Stihnete si pozrieť základné pamiatky ako: Eiffelova veža (z ktorej výhľad stojí za to), Louvre múzem (nachádza sa tam Mona Lisa), Tulerijské záhrady, katedrálu Notre Dame (ktorá je v rekonštrukcii, po veľkom požiare), Víťazný oblúk so známou ulicou Champs-Élysées, baziliku Sacré-Cœur s krásnym výhľaodm na celé mesto, zámok Versailles (nachádzajúci sa ďalej od mesta), Pompidouovo centrum, Invalidovňu, Les Galeries Lafayette (zaujímavé nákupné centrum, z ktorého je pekný výhľad na mesto) a mnoho ďalších.
My sme sa po Paríži premiestňovali metrom, ktoré patrí k najstarším, najväčším a najrušnejším vo svete. Tiež odporúčam elektické kolobežky, prejdete veľkú časť mesta a vidíte okolie, narozdiel od metra.
Nakoniec nezabudnite ochutnať francúzske špeciality medzi ktoré patrí víno, syry, čerstvé croissanty, bagety, makarónky, palacinky či rôzne druhy dezertov, ktoré stoja za to.