VÍKEND V PRAHE

Ak navštevujete tento blog, iste viete, že Praha je moja srdcovka. A tak sme si povedali, že sa tam pôjdeme cez víkend prejsť. Ešte kým tam nie je vianočný zhon.
Toto mesto je aj jedným z mojich „domovov“. Mám to tu jednoducho rada a tiež som šťastná, ak môžem navštíviť nejakú super kaviarničku. A tých je tam viac než dosť.
Tentokrát sme boli v
Cafefin, kde som bola už viackrát.. Prišli sme 20 minút po otvorení, no museli sme čakať pár minút, keďže bolo všetko obsadené. Ak by ste Cafefin chceli navštíviť, myslite na to, že to môže byť plné a vy budete musieť počkať. No oplatí sa to, aj keď sú ceny trochu vyššie.

Typy na iné príjemné kaviarne:
Eska
EMA espresso bar (odporúčam, ak hľadáte chutnú kávu)
Cukrárna Myšák
Kavárna, co hledá méno

Mezi srnky
Lights Coffee
coffee room.
Muj šálek kávy

La Boheme Cafe
Kavarna Alchymista

a mnoho ďalších…

V Prahe je veľmi rôznorodá gastronómia, máte si z čoho vyberať. No pre mňa špeciálnou reštauráciou je Havelská koruna v centre Prahy. Táto reštaurácia má už 20 rokov, varia tam klasické české jedlá a najlepšia je sviečková na smotane, odporúčam! (+sú tam veľmi prijateľné ceny)

A neboli by sme v Prahe, ak by sme neochutnali tradičný trdelník. Priznám sa, tento bol môj druhý v Prahe, nie som veľká fanúšička trdelníkov. My sme mali so štrúdľovou príchuťou a šľahačkou, ktorej bolo viac než dosť. Ak vám trdelníky chutia, verte mi, v tomto meste si máte z čoho vyberať.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto s príjemnou vianočnou atmosférou, Prahu odporúčam všetkými desiatimi, ale aj Viedeň či Budapešť má svoje čaro.


with love S.