VIEDEŇ

Víkend vo Viedni nie je nikdy zlý nápad. Tento rok sme ju navštívili ešte pred vianočnými trhami. Tie sme si pozreli minulý rok. Hoci nám nevyšlo najlepšie počasie, no užili sme si to.

Navštívili sme našu obľúbenú reštauráciu, prešli sa po meste a zakončili to v Prátri. Tento obľúbený zábavný park má rozlohu asi 6 km² a viac ako dvesto päťdesiat atrakcií. Vstup do areálu je bezplatný, platíte až vstupné na jednotlivé atrakcie. Ceny sa pohybujú od jedného do desiatich eur.
My sme oskúšali jeden z najvyšších kolotočov-
Prater Turm, ktorý je vysoký až 117 metrov a vy si z neho môžte vychutnať výhľad na celé mesto.

Ako sa dostať do Viedne?
Cestovali sme z Bratislavy. Regiojet, Flixbus a iné spoločnosti majú veľmi výhodné a časté spojenia do Viedne či Schwechatu (letisko pri Viedni). Ceny sa pohybujú od 1€ do 10€, záleží od času a obdobia v roku, kedy cestujete.

Lístok na metro
Z mojích skúseností sa celodenný lístok vo Viedni oplatí, ak chcete vidieť veľa miest za jeden deň, napr. hitorické centrum, Schönbrunn, Prater a ešte nákupy v Primarku, alebo ak plánujete viacdenný výlet.
Ak si urobíte pokojný jednodňový výlet, kde sa radi prejdete po meste, odporúčam kúpiť jednosmerné lístky, napr. jeden lístok z autobusovej stanice do mesta a druhý naspäť.


Čo ochutnať?
Určite viete, že v Rakúsku nesmiete zabudnúť ochutnať ich tradičný schnitzel (rezeň). Ako dezert Sachertorte (sacherovú tortu) či Mozartové gule, Apfelstrudel (jablkovú štrúdľu) alebo môj obľúbený Kaiserschmarrn (známy ako cisárov trhanec) či chutnú polievku Frittatensuppe (kurací vývar s palacinkovými rezancami). Mňam!

with love S.