BENÁTKY

Letné Benátky sú čarovné, tak ako aj tie v zime. Do tohto mesta som za zamilovala už pred rokom a pol, keď som tam bola prvýkrát vo februári. Vtedy bol v meste sneh a prázdne uličky sme si užívali s minimom ľudí, no s mrznutými rukami a nohami. Tentokrát to bolo iné.. ľudí na ulici bolo značne viac. Úprimne, čakala som oveľa viac. Myslím, že to bolo aj dňom, v pondelok je celkovo menej ľudí všade.

Benátky sme navštívili cestou na Sardíniu. Prileteli sme z Prahy so Treviso a odtiaľ sme išli modernými talianskými vlakmi do Benátok. Lístok stál okolo 7€. Z letiska ponúkajú taktiež obojsmerný lístok autobusom do Benátok, no cena je 22€.


Historické Benátky ležia v severej časti Jadranského mora, v plytkej lagúne. Rozprestierajú sa na 7 kilometroch štvorcových, s nadmorskou výškou 1 m n. m. Od roku 1987 patria do svätového dedičstva UNESCO.
Jedna zo zaujímavostí je, že obyvateľstvo v Benátkach starne. Mladí ľudia sa sťahujú do veľkomiest, kde sú lepšie pracové príležitosti. Ich ekonomika je založená na turisme a predaji benátskeho skla.


Na návštevu mesta vám stačí 5-6 hodín. Ak sa budete nachádzať v Benátkach, nemali by ste vynechať miesta ako: populárny most Ponte di Rialto, Bridge of Sighs, námestie svätého Marka (San Marco), z ktorého máte pekný výhľad na ostrov San Giorgio Maggiore. Tiež odporúčam navštíviť vedľajšie ostrovy Burano či Murano, na ktoré na robia 4-5 hodinové „zájazdy“. Zakúpiť si ich môžete priamo v prístave.

with love S.